Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybór lokalu użytkowego

Zakup lokalu użytkowego może wiązać się z poszukiwaniem miejsca na lata, jak i świetną inwestycją czy sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego. Pamiętajmy jednak o tym, że bardzo ważne jest, aby wybrać właściwą nieruchomość. Szczególnie że wybór odpowiedniej nieruchomości nie zawsze jest łatwym zadaniem.

Odpowiednia nieruchomość – czyli jaka?

Z boku sytuacja może wydawać się prosta, ponieważ wszyscy mamy określone preferencje. To coś, co nie podlega dyskusji, aczkolwiek warto zatrzymać się przy tym, jakie czynniki powinny mieć znaczenie. Można odnieść wrażenie, że ludzie nie zawsze wiedzą, na co powinno się zwrócić uwagę.

Podczas poszukiwania lokalu użytkowego bez wątpienia należy skupić się na:

  • wnętrzu,
  • lokalizacji,
  • najbliższej infrastrukturze.

Do tego można też dodać przeznaczenie mieszkania. Chodzi o to, co się będzie w nim działo.

Popularne rozwiązanie

Gdyby kogoś interesowała popularność, na pewno należy pomyśleć o lokalach handlowych i usługowych. Takie lokale cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma też co ukrywać, że wybór tych lokali jest zwyczajnie najbezpieczniejszy.

Rzecz jasna istotne jest też to, na co mamy popyt. Tyle tylko, że trudno jest mówić o lokalach z konkretnym przeznaczeniem. Bez większego problemu można zauważyć sklepy spożywcze, piekarnie czy kwiaciarnie. Z drugiej strony nie brakuje również fryzjerów, salonów kosmetycznych, biur rachunkowości, agencji ubezpieczeń czy placówek bankowych. Przykładów można wymienić jeszcze więcej. Możliwości jest po prostu multum.

Czym się kierować?

Kiedy przeznaczenie lokalu jest już jasno określone, można skoncentrować się na pozostałych kwestiach. Należy przez to rozumieć:

  • przeprowadzenie dokładnego researchu – sprawdzenie dostępności lokali użytkowych o określonej wielkości i ocena konkurencji znajdującej się w pobliżu,
  • położenie – najlepszym miejscem jest główna ulica (głównymi ulicami przechadza się najwięcej osób),
  • infrastruktura wokół – dużym plusem jest dogodne połączenie komunikacyjne,
  • potencjał lokalizacyjny – idealną lokalizacją na zakup nieruchomości użytkowej jest centrum miasta,
  • metraż i układ lokalu – nie ma uniwersalnych rozwiązań – metraż i układ lokalu należy dopasować do przeznaczenia wnętrz,
  • standard – wynajmujący musi dostarczyć lokal w stanie przydatnym do umówionego użytku; poza tym każdy najemca zaadaptuje wnętrze do własnych potrzeb.

Podczas poszukiwania wymarzonego lokalu należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Warto też pamiętać o tym, że wymarzony lokal to wnętrze dostosowane do określonych okoliczności. Nie ma rozwiązań na każdą okazję.

Lokal użytkowy w Warszawie

Nie ulega wątpliwości, że największe możliwości dają nam lokale użytkowe od dewelopera w Warszawie. Ceny w Warszawie mogą być większe niż w innych miastach, ale jednocześnie nie można też zapomnieć o tym, że życie w stolicy jest po prostu wyjątkowe. Oczywiście w tym wszystkim istotne jest też to, aby skorzystać z usług zaufanej firmy deweloperskiej. Najlepiej takiej, która jest na rynku od bardzo dawna i tym samym na jej koncie mamy wiele zadowolonych klientów.

Jeżeli nie znasz takiej firmy, dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą, którą ma ASBUD GROUP – ponad 25 lat na rynku to ogromne doświadczenie, które ma spory wpływ na realizowane projekty. ASBUD GROUP to firma, której specjalizacją jest realizowanie projektów mieszkaniowych i biurowych. W portfolio działalności można znaleźć ponad 4,5 tys. lokali. Projekty tej firmy są charakterystyczne – zainteresowani mogą być pewni tworzenia zrównoważonych i miastotwórczych projektów. To projekty, które w realny sposób wpływają na to, jak rozwija się miasto.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.