Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cukrzyca

OŚWIADCZENIE: Te informacje nie są przedstawiane przez lekarza i służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. Treść nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia zawsze zasięgnij porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady lekarskiej ani nie zwlekaj z jej zasięgnięciem z powodu tego, co przeczytałeś.

Dlaczego znajomość wskaźnika masy ciała może pomóc w walce z cukrzycą
Dlaczego znajomość wskaźnika masy ciała BMI może pomóc w walce z cukrzycą?
Oto, jak niewiarygodny stał się wzrost otyłości. Ostatnie badania przewidują, że u 1/3 dzieci urodzonych w 2000 r. rozwinie się cukrzyca typu 2, która kiedyś była powszechnie określana jako cukrzyca dorosłych i jest głównie powodowana nadwagą. I chyba najbardziej niepokojące: w ciągu ostatniej dekady, liczba zgonów bezpośrednio związanych z chorobami inspirowanymi otyłością wzrosła o 33%.
Objawy i leczenie cukrzycy
Objawy i leczenie cukrzycy
Cukrzyca dzieli się na trzy główne typy – cukrzycę insulinozależną lub cukrzycę typu 1, cukrzycę insulinoniezależną lub cukrzycę typu 2 oraz cukrzycę ciążową. Nawyki żywieniowe i wirusy danej osoby mogą powodować cukrzycę typu 1. Dziedziczność, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i brak odpowiedniej diety powodują cukrzycę typu 2, która jest bardzo powszechna. Cukrzyca ciążowa jest spowodowana dziedzicznością, zwiększonym wiekiem matki, otłuszczeniem i innymi przyczynami. Może to spowodować, że matka zachoruje na trwałą cukrzycę. Ta cecha może zostać przeniesiona na dziecko w późniejszym wieku.
Cukrzyca u kobiet i zespół policystycznych jajników - jak ćwiczenia mogą pomóc
Cukrzyca u kobiet i zespół policystycznych jajników – jak ćwiczenia mogą pomóc
Niektóre kobiety są bardziej narażone na zachorowanie na cukrzycę typu 2 z powodu często nierozpoznanego zespołu: zespołu policystycznych jajników. Zespół policystycznych jajników lub PCOS dotyka od sześciu do dziesięciu procent kobiet w wieku rozrodczym. Jednym z objawów PCOS jest często nadmierny przyrost masy ciała, który przenosi się na brzuch. Zmniejszenie ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 u kobiet z PCOS obejmuje częściowo poprawę wrażliwości na insulinę.
Objawy cukrzycy - znane rodzaje cukrzycy
Objawy cukrzycy – znane rodzaje cukrzycy
Cukrzyca to stan charakteryzujący się niezwykle wysokim poziomem glukozy we krwi. Insulina produkowana przez trzustkę jest wykorzystywana przez organizm do obniżania poziomu glukozy we krwi. Jeśli czyjaś trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, w jej organizmie rozwinie się cukrzyca. Jakie są objawy cukrzycy i rodzaje cukrzycy?
Cukrzyca - Diabetycy nie powinni stosować diety wysokowęglowodanowej
Cukrzyca – Diabetycy nie powinni stosować diety wysokowęglowodanowej
Nowe badania oceniające wpływ diety bogatej w węglowodany i tłuszcze jednonienasycone wskazują, że u pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy byli narażeni na 14 tygodni diety bogatej w tłuszcze jednonienasycone, nieznacznie podnosi ciśnienie krwi w porównaniu z dietą bogatą w tłuszcze jednonienasycone.
Leczenie cukrzycy
Leczenie cukrzycy
Teraz cukrzyca stała się powszechną chorobą wśród ludzi. Jest to spowodowane złym zarządzaniem metabolizmem węglowodanów w organizmie. Cukrzyca utożsamiana jest z nadmierną produkcją moczu, głodem, pragnieniem i nadmierną utratą wagi, niewyraźnym widzeniem i opóźnieniem gojenia się skóry, powtarzającymi się infekcjami i nadmiernym zmęczeniem. Cukrzyca wywołuje poważny problem ze zdrowiem człowieka. Bardzo nadmiernie oznacza cukier we krwi i moczu.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.