Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dieta z powodzeniem

Dieta z powodzeniem? Zbyt często podchodzi się do diety z myślą o zbliżającej się porażce. Zbyt wielu ludzi próbowało i nie powiodło im się tak  w przypadku wielu diet w przeszłości, że próbują następnej nowej diety z absolutną świadomością, że nie uda im się również w tej próbie. Czy Tobie uda się przeprowadzona dieta z powodzeniem?

Henry Ford powiedział kiedyś: „Jeśli myślisz, że możesz lub myślisz, że nie możesz, zawsze będziesz miał rację”. Jeśli myślisz, że na tej diecie się zawiedziesz, skazujesz się na porażkę, zanim pozbędziesz się nawet pierwszego kilograma. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz, ponieważ tylko prawdziwy masochista może czerpać przyjemność z utrwalania tego błędnego koła, nigdy nie zastanawiając się, dlaczego żadna z innych diet nie zadziałała na ciebie.

Henry Ford powiedział również: „Porażka jest tylko okazją, aby zacząć od nowa, bardziej inteligentnie”. Gdybyś się zastanowił, powiedziałbyś, że jego słowa są dość głębokie. Poważnie jednak, jeśli nie zbadasz przyczyn swoich niepowodzeń, z pewnością skazujesz się na ich powtórzenie, a jeśli już planujesz ponieść porażkę, to dlaczego miałbyś w ogóle próbować?

Czy ty również jesz dla spełnienia emocjonalnego?

Jesteś jedyną osobą, która może przejąć kontrolę nad twoją potrzebą jedzenia. Jesteś jedyną osobą, która może zwracać uwagę i zauważać, kiedy jesz dla spełnienia emocjonalnego, a kiedy jesz z konieczności. Ty i tylko ty sam możesz wstać z krzesła i stanąć na własnych nogach.

Jesteś jedyną osobą, która może wziąć odpowiedzialność za stan, w jakim się znajdujesz. Istnieją wyjątki medyczne, ale nawet w takich sytuacjach, jeśli próbujesz diety po diecie i ciągle zawodzisz, musisz w pewnym momencie zdać sobie sprawę, że to całkiem prawdopodobne, że diety nie działają.

Wszyscy musimy być odpowiedzialni za nasze sukcesy i porażki w życiu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o diety. Niewiele jest lepszych uczuć na świecie niż to, by ktoś zauważył i pochwalił twoje wysiłki. Jeśli niestety jesteś bardzo otyły, może minąć trochę więcej czasu, zanim ludzie faktycznie zauważą utratę wagi.

Zbyt wielu mężczyzn i kobiet poddaje się po prostu dlatego, że nikt tego nie zauważył, a to jest niesamowity wstyd. Daj swoim praktykom dietetycznym okazję do pracy, zanim uznasz, że są porażką, a możesz po prostu zaskoczyć siebie oszałamiającym sukcesem.

A może dieta z powodzeniem razem z partnerką?

Prawda jest taka, że ​​o wiele za mało osób odpowiada za swoje cele związane z dietą i odchudzaniem. Oznacza to, że zbyt wiele osób poddaje się, nie zadając sobie trudu. Jeśli masz problem z odpowiedzialnością za swoje plany dietetyczne, być może dobrze będzie, gdy wprowadzisz  dietę razem z partnerką.

Pomaga to nie tylko wyznaczać cele, ale także stawiać czoła i podejmować wyzwania po drodze. Partnerka może również czerpać korzyści z partnerstwa, ponieważ będzie musiała stawić czoła wyzwaniom i poczuje potrzebę osiągnięcia lepszych wyników, niż gdyby była na diecie sama.

Aby osiągnąć trwałe rezultaty, musisz być odpowiedzialny za swoje cele związane z dietą i utratą masy ciała. Jeśli w przeszłości nie odnosiłeś sukcesów dietetycznych, być może nadszedł czas, aby wprowadzić w życie pewien stopień odpowiedzialności i sprawić, by tak się stało.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.