Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Objawy i leczenie cukrzycy

Cukrzyca dzieli się na trzy główne typy – cukrzycę insulinozależną lub cukrzycę typu 1, cukrzycę insulinoniezależną lub cukrzycę typu 2 oraz cukrzycę ciążową. Nawyki żywieniowe i wirusy danej osoby mogą powodować cukrzycę typu 1. Dziedziczność, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i brak odpowiedniej diety powodują cukrzycę typu 2, która jest bardzo powszechna.
Cukrzyca ciążowa jest spowodowana dziedzicznością, zwiększonym wiekiem matki, otłuszczeniem i innymi przyczynami. Może to spowodować, że matka zachoruje na trwałą cukrzycę. Ta cecha może zostać przeniesiona na dziecko w późniejszym wieku.


Istnieją pewne objawy, za pomocą których można wykryć cukrzycę:

  • nadmierne oddawanie moczu,
  • ciągłe pragnienie,
  • utrata wagi,
  • nadmierny głód,
  • nudności,
  • skrajne zmęczenie,
  • infekcje,
  • drażliwość i zmęczenie

to tylko niektóre z nich.

Znaczenie insuliny wychodzi na jaw, gdy osoba cierpi na cukrzycę. Insulina jest hormonem, który umożliwia cukrom lub glukozie wnikanie do komórek ciała. Cukrzyca wpływa na zdolność człowieka do wytwarzania insuliny. Z powodu cukrzycy glukoza pozostaje we krwi. Tak – wysoki poziom cukru we krwi może uszkadzać oczy, nerwy, nerki, serce i naczynia krwionośne.

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na Cukrzycę typu 2

Poza przyczynami dziedziczności, możesz starać się uniknąć cukrzycy typu 2, wykonując kilka prostych kroków.

  • dla osób z nadwagą – zmniejsz tempo spożywania pokarmów. Osoby z nadwagą mają ryzyko zachorowania na cukrzycę. Staraj się spożywać grillowane lub pieczone potrawy zamiast smażonych potraw. Ogranicz tłuste posiłki. Podczas jedzenia sprawdzaj jego indeks glikemiczny. Pijąc mleko, wybieraj mleko odtłuszczone zamiast pełnotłustego. Ćwiczenia to bardzo skuteczny sposób, który zapewnia, że ​​zawsze będziesz zdrowy.

Najlepiej wyleczyć cukrzycę, zanim zaatakuje twoje zdrowie. Aby wyleczyć cukrzycę, ważne jest poznanie jej objawów. Ekstremalne pragnienie nie tylko po ćwiczeniach i spacerach w gorącym powietrzu, zawsze jest objawem. Nawet po wypiciu wody, jeśli masz suchość w ustach, jeśli musisz często oddawać mocz, jeśli niespodziewanie schudłeś i cały czas czujesz się ospały, skonsultuj się z lekarzem. To może być objaw cukrzycy.

Niewyraźne widzenie, powolne gojenie się ran, skrajne swędzenie lub bolesność narządów płciowych lub infekcja drożdżycowa mogą być innymi objawami cukrzycy. Najlepiej leczyć ją, zanim w pełni się rozwinie i wpłynie na Twój organizm.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.