Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego znajomość wskaźnika masy ciała BMI może pomóc w walce z cukrzycą?

Oto, jak niewiarygodny stał się wzrost otyłości. Ostatnie badania przewidują, że u 1/3 dzieci urodzonych w 2000 r. rozwinie się cukrzyca typu 2, która kiedyś była powszechnie określana jako cukrzyca dorosłych i jest głównie powodowana nadwagą. I chyba najbardziej niepokojące: w ciągu ostatniej dekady, liczba zgonów bezpośrednio związanych z chorobami inspirowanymi otyłością wzrosła o 33%.


Otyłość przyczynia się do cukrzycy, chorób serca i udarów. Cukrzyca prowadzi do zwiększonego ryzyka chorób serca, ślepoty, amputacji kończyn i problemów z nerkami. Ścisły związek między nadwagą a cukrzycą jest niezaprzeczalny. Dlatego tak ważne jest, aby osoby, które są w stanie przedcukrzycowym lub u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, monitorowały swój wskaźnik masy ciała BMI.

Jaki jest Twój wskaźnik masy ciała (BMI)?

Jest to łatwo obliczona liczba, która mówi, jaki procent masy ciała składa się z tłuszczu. Chociaż ta liczba nie jest w 100% idealna, zwłaszcza że obliczenia opierają się wyłącznie na wzroście i wadze. Z pewnością jednak jest wystarczająco dobry, aby użyć go jako Twojego przewodnika, jeśli próbujesz schudnąć.

Inne czynniki, które zwykle są brane pod uwagę, to płeć i wiek.

Najdokładniejszym sposobem określenia wskaźnika masy ciała jest współpraca z lekarzem. Nie tylko może on zaoferować dodatkowe informacje na temat znaczenia liczby, ale może również doradzić, jak najlepiej zacząć odchudzanie.

Jeśli jednak chcesz szybko zorientować się, gdzie mieścisz się w skali BMI, istnieje wiele kalkulatorów online, z których możesz skorzystać.

Najszybszą drogą do kalkulatora jest wyszukanie terminu „BMI” lub „wskaźnik masy ciała” lub skorzystanie z naszego kalkulatora BMI.

Podsumowując: jeśli masz nadwagę, grozi ci zachorowanie na cukrzycę. Ta straszna choroba jest prawie bezgłośna, ale może powodować niewydolność nerek, uszkodzenie serca, udary, a nawet utratę kończyn w wyniku amputacji. Dlatego tak ważne jest, aby uważnie obserwować swoją wagę, a zwłaszcza wskaźnik masy ciała.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.