Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Witaminy dopuszczalne jako suplementy?

W idealnym świecie dzieci nie wahałyby się przed spożywaniem idealnie zbilansowanej diety, a dorośli mieliby czas na stworzenie takiego menu dla siebie i swoich dzieci. Niestety żyjemy w prawdziwym świecie, a do perfekcji jest więcej niż mała odległość. A co z tymi witaminami, których potrzebujemy? Alternatywą dla doskonałej diety jest regularne uzupełnianie witamin.


Zanim zdobędziesz najnowsze, najładniejsze, najdroższe lub najtańsze witaminy, jakie możesz znaleźć, poświęć chwilę, aby ocenić, co chcesz osiągnąć. Zacznij od dokładnej oceny typowego dziennego spożycia żywności.

Typowe dzienne spożycie żywności – jakie witaminy potrzebne?

Sprawdź przez najbliższe kilka dni, jakie jedzenie spożywasz. Może się okazać, że po prostu poprzez dietę otrzymujesz wystarczającą ilość większości witamin. Nawet niezdrowa dieta może zostać zrównoważona przez pewne nawyki – na przykład picie znacznych ilości mleka wzbogaconego witaminą D. Jeśli zazwyczaj pijesz co najmniej dwie filiżanki mleka dziennie, prawdopodobnie otrzymujesz witaminę D zalecaną dla normalnej, zdrowej osoby dorosłej.

Ale co, jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie otrzymujesz witamin, których potrzebujesz?

Nadszedł czas, aby dodać suplement witaminowy, ale powinieneś być uważny. Dla większości dzieci i dorosłych, którzy nie otrzymują zalecanej dziennej dawki witamin, zestaw witamin jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Istnieje wiele opcji i naprawdę staje się to kwestią osobistego wyboru.

Jeśli dzieci lubią jakąś konkretną markę bardziej niż inne, ta marka jest prawdopodobnie w porządku. Tylko upewnij się, że zapewnia zalecane dzienne spożycie najważniejszych witamin potrzebnych dzieciom.

To samo dotyczy dorosłych, choć to raczej twierdzenia producenta przykuwają uwagę, a nie fakt, że witaminy mają kształt postaci z kreskówek.

Uważaj na niewiarygodne twierdzenia – witamina nie jest lekiem na ból

Uważaj na jakąkolwiek markę witamin, gdy producent przedstawia niewiarygodne twierdzenia. Nie ma wątpliwości, że codzienne spożywanie wystarczającej ilości witamin sprawi, że poczujesz się lepiej, ale nie ma również wątpliwości, że witaminy nie cofną czasu, dodadzą Ci witalności malucha i sprawią, że wszystkie Twoje bóle znikną znienacka.

Bądź mądry. Przeczytaj informacje w ulotce, aby dowiedzieć się, jakie witaminy są faktycznie zawarte w tej małej pigułce. Możesz być zaskoczony, gdy znajdziesz składniki najtańszej marki, a te niesamowicie drogie witaminy są dokładnie takie same.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.