Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 sposobów na zarządzanie dietą na cukrzycę

Poniżej znajduje się historia pewnego młodego człowieka, którą myślę, warto przytoczyć. Dlaczego? Dlatego, że z niej właśnie dowiesz się, jakie jest 5 sposobów na zarządzanie dietą na cukrzycę, na podstawie doświadczeń życiowych. Dlatego czytaj dalej.

Od czasu mojej diagnozy cukrzycy w wieku jedenastu lat moja własna dieta zmieniła się diametralnie. Utrzymuję obecną zdrową wagę dzięki świetnej diecie/planowi żywieniowemu. Jeśli planujesz stracić więcej niż kilogram na wadze, odwiedź twojego lekarza, aby uzyskać więcej wskazówek, jak to zrobić bez ryzyka.

Od siedmiu lat mam cukrzycę, ale twierdzenie, że utrzymuję idealną wagę, byłoby całkowicie błędne z mojej strony. Jednak radzę Ci podążać za moimi krokami, ponieważ wiem, co działa, a co nie. Zanim naprawdę zacznę, muszę jeszcze powiedzieć, że wychowali mnie wspaniali rodzice, którzy nauczyli mnie jeść wszystko i tak też robię! Jeśli jest coś, czego nie lubisz, jest mnóstwo innych przepisów i pomysłów na cukrzycę, które zjesz i docenisz.

Zarządzanie dietą na cukrzycę – gdzie kupować produkty

Jestem studentem na uniwersytecie i lubię kupować świeże i ekologiczne produkty z miejsca, w którym mieszkam. Uważam, że jest to ważne, ponieważ może być najlepsze dla twojego organizmu i zawierać więcej składników odżywczych i witamin niż większość produktów z supermarketów.

Lubię zaopatrywać się w żywność z mojego cotygodniowego targu w mieście, który sprzedaje niesamowite produkty mięsne i mleczne oraz świeże sezonowe owoce i warzywa.

To kolejna ważna rzecz, o której należy pamiętać, że jedzenie owoców i warzyw w sezonie oznacza, że ​​będą one lepiej smakować, a także dobrze Ci zrobią.

Mam duży wpływ na kuchnię zachodnioeuropejską (głównie francuską i włoską), jak powiesz, ale nie uważam się za szefa kuchni i wszystko jest łatwe do wykonania i bardzo wygodne.

Przeczytałem niezliczoną ilość książek o dietach i przepisach dietetycznych na cukrzycę i doszedłem do wniosku, że naprawdę działa.

Połączyłem wszystkie dobre rzeczy z diet (ale nie z każdej diety) i poskładałem swoją własną. Nazywam to moją zdrową dietą dla młodzieży z cukrzycą!

5 sposobów na zarządzanie dietą przy cukrzycy

„Zasady”, które bym ustanowił, są następujące:

Ogranicz przekąski, a następnie zmień rodzaj spożywanych przekąsek.

Na pewno mój największy upadek, choć nie był to dla mnie zbyt oczywisty. Kiedy po raz pierwszy zacząłem studiować na uniwersytecie, miałem niewiele rutyny lub nie miałem jej wcale, co oznaczało, że wypełnianie mojego dnia było trudne, a wpadanie do kuchni na przekąskę, bez względu na to, jak zdrowa była, było regularne. Jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia dla niektórych osób, ale ustalenie doskonałej rutyny ma zasadnicze znaczenie dla doskonałej opieki diabetologicznej. Rodzaje przekąsek to niesolone orzechy, suszone niesłodzone owoce, świeże owoce, świeże warzywa (uwielbiam świeżą czerwoną paprykę i ogórek), gorzka czekolada (bogatsza i ładniejsza, a zazwyczaj chcesz tylko 2 kwadraty).

Zrezygnuj z białej mąki i stosuj pełnoziarniste węglowodany.

Jest to najważniejsza część Twojej diety i rzecz, która może wykazać największy wzrost utraty wagi. Niektóre diety w rzeczywistości koncentrują się na tym punkcie i są bardzo skuteczne. Mąka pełnoziarnista (zwłaszcza mąka pełnoziarnista) jest dla ciebie tak dobra i ma o wiele więcej smaku, że zmiana jest znacznie łatwiejsza niż myślisz. Większość ludzi jest naprawdę zaskoczona asortymentem, który można dostać w swoim supermarkecie. Następnie pamiętaj, że najlepszy dla Ciebie chleb to ten, który jest najświeższy i zawiera najmniej konserwantów lub dodanych składników. Również ryż brązowy jest świetny. Makaron pełnoziarnisty jest świetny, a jeżeli chodzi o ziemniaki to całkowicie polecam mniejsze młode ziemniaki.

Przestań pić koktajle, zacznij pić wino.

Koktajle są pełne cukru, barwników i konserwantów. Jeśli jesteś w restauracji, czerwone wino jest znacznie lepsze niż wszystko, co możesz zamówić (oczywiście z wyjątkiem wody!) i udowodniono, że przeciwutleniacze w czerwonym winie są świetne dla utrzymania zdrowego serca. Zalecana ilość to jedna lampka dziennie do wieczornego posiłku.

Zacznij gotować więcej owoców i warzyw.

Świeże owoce i warzywa to świetny sposób na dostarczenie wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. I jest tak wiele różnych sposobów gotowania warzyw, ale uważam, że surowe jest najlepsze, a następnie gotowane na parze. Oba te sposoby zachowują również całą swoją naturalną dobroć.

Pij więcej wody.

Wiem, że wiele razy słyszałeś już takie wypowiedzi, ale korzyści płynące z picia większej ilości wody są nieograniczone. Kilka wskazówek, jak uzyskać więcej wody w ciągu dnia, to po pierwsze, aby umieścić butelki wody we wszystkich miejscach, w których chodzisz w domu lub pracy. Więc trzymaj jedną w swoim biurku, na biurku, szklankę w kuchni, sypialni, salonie itp. Spróbuj wypić wszystkie te szklanki, a będziesz na dobrej drodze do 8 szklanek dziennie. Sztuczka polega na tym, aby dodawać szklankę co kilka dni, jeśli spróbujesz wypić całą tę wodę za jednym razem, nie będziesz już tak skłonny do ponownego wypicia 8 szklanek, zaufaj mi! Spróbuj, to niesamowite, jak świetnie się poczujesz.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.