Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

7 wskazówek, jak wchłonąć mniej kalorii podczas jedzenia w restauracji?

Kiedy jem poza domem, chcę, żeby to było wyjątkowe, dlatego rzadko jem poza domem. Być może spotkałeś się z radą, jak spalić kalorie w restauracjach, ale czy tak naprawdę chcesz płacić wysokie ceny w restauracjach za surowe sałatki i zwykłe warzywa gotowane na parze? Jeśli nie, to jak możesz rozwiązać dylemat zbyt dużej ilości kalorii podczas jedzenia poza domem?


Oto siedem wskazówek, jak oszczędzić kalorie z posiłków w restauracji, jednocześnie zamawiając ulubione potrawy.

  1. Powiedz NIE super rozmiarom. Zamówiony rozmiar jest już za duży. Przestań superwymiarować, a zaoszczędzisz pieniądze. Jeszcze lepiej –  zamów jeden obiad i poproś o dodatkowy talerz. Wiele restauracji za granicą robi to za przysłowiowego dolara lub dwa, a warto. Następnie podziel się posiłkiem z przyjacielem, a koszty podzielisz na pół. Inną opcją jest zamówienie z tzw. menu „przystawki”. Dwie osoby mogłyby zamówić trzy przystawki, jeden deser i podzielić całość, a to wciąż tona jedzenia!
  2. Pomiń chleb i bułki. Wiele rodzinnych restauracji nadal podaje do posiłku kosz z chlebem. O ile nie jest to świeży upieczony bochenek lub jakiś naprawdę wyjątkowy chleb, po prostu go pomiń. Nie musisz dojadać się zwykłym chlebem, kiedy płacisz duże pieniądze za posiłek. Po prostu poproś o zabranie go, jeśli nie możesz się oprzeć, ale tak prawdę mówiąc, jesteś dorosły, możesz się oprzeć, jeśli chcesz. Możesz po prostu nie kłaść bułki na talerzu. Spróbuj, tylko raz i zobacz, czy nie wyjdziesz z tej restauracji czując się dziwnie potężny.
    Jeśli nie możesz pominąć bułek, przynajmniej pomiń masło. Zgadza się. Zjedz samo pieczywo. Chleb pełnoziarnisty jest pyszny sam w sobie.
  3. Przestań zamawiać napoje. Napoje bezalkoholowe to ogromna dojna krowa dla restauracji. Za grosze sprzedają ci syrop i wodę gazowaną i zachowują się tak, jakby wyświadczali ci wielką przysługę, pobierając tylko 10 złotych za małą porcję wody słodzonej. Zacznij oszczędzać te złotówki. Zwłaszcza jeśli zamawiasz „na wynos”, pomiń napój. Jeśli jesz na miejscu, poproś o wodę lub przynajmniej przestaw się na napoje dietetyczne.
  4. Zwolnij, jesz zbyt szybko! Po co jest ten pośpiech? Nie spiesz się, delektuj się chwilą, ciesz się smakami. Ważną częścią nawiązywania kontaktu z sygnałami głodu i nauki jedzenia tego, co Cię naprawdę zaspokoi, jest nauczenie się rozpoznawania subtelnych oznak głodu. Nie będziesz wiedział, kiedy zbliżasz się do satysfakcji, jeśli połknąłeś wszystko w pięć minut. Ugryź, a potem zauważ, ile razy żujesz, zanim zaczniesz chcieć połykać? Raz, dwa razy? Staraj się przeżuwać jedzenie, a twoje ciało będzie o wiele szczęśliwsze. Bardzo duża część procesu trawienia zaczyna się w twoich ustach, nie wspominając o tym, że będziesz miał dużo więcej przyjemności, jeśli pozwolisz pokarmowi pozostać dłużej w ustach.
  5. Przytnij widoczny tłuszcz i skórę. Wiem, naprawdę kochasz skórę – oczywiście, że dobrze smakuje, powinna, to czysty tłuszcz. Chcesz schudnąć, czy chcesz jeść tłuszcz? Ty wybierasz. Nigdy nie jem skóry z kurczaka i nigdy nie jem widocznego tłuszczu zwisającego ze steku. Musisz zdecydować, czego chcesz więcej, przyjemności o pysznym smaku, czy życia z dodatkowymi 40 kilogramami?
  6. Poproś o torbę dla psa na początku posiłku. Kiedy jedzenie zostanie podane, od razu porcjuj, aby zabrać je do domu na jutro. Większość restauracji serwuje zdecydowanie za dużo. Nie ma prawa, że ​​musisz to wszystko zjeść. Rób to często, a wkrótce przekonasz się, że dostaniesz dodatkowy posiłek na potem lub na jutro.
  7. Pobierz kalkulator kalorii na smartfona i zacznij sprawdzać, ile kalorii naprawdę jesz. Jeśli często jesz poza domem i masz nadwagę, to prawdopodobnie jest to problem. Ta mała aplikacja może pomóc ci zrozumieć, dlaczego wydaje się, że nie jesz tak dużo, a jednocześnie nie możesz schudnąć.

Jeśli naprawdę chcesz uporać się z problemem nadwagi, najpierw sprawdź, gdzie jesz, po drugie, co jesz, a po trzecie, ile jesz. Gdzie, co i ile? Wypróbuj te kroki, wybierając jedną wskazówkę na raz i zobacz, jak łatwo możesz zmniejszyć część kalorii z jedzenia w restauracji.

 

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.