Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tłuszcze w Twojej diecie są niezbędne, ale które wybrać

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy to, co wiesz o omega 3, jest prawdziwe? Rozważ poniższe akapity i porównaj to, co wiesz, z najnowszymi informacjami na temat omega 3.


Dodawanie tłuszczów do diety jest niezbędne, jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, który skutkuje wspaniałym samopoczuciem i wyglądem, ale muszą to być odpowiednie tłuszcze. Niezbędne kwasy tłuszczowe należą do tej kategorii i są niezwykle ważnym dodatkiem do każdej diety.

Co należy wiedzieć o kwasach tłuszczowych omega-3

Niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 składają się z dwóch składników: DHA (co oznacza kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy).

Najlepszym źródłem DHA i EPA są ryby, zwłaszcza łosoś, wodorosty, skorupiaki i algi. Co więcej, możesz również uzyskać omega-3 z nierafinowanych pełnych ziaren, również zielone warzywa liściaste oraz niektóre orzechy i nasiona, takie jak orzechy włoskie, siemię lniane i pestki dyni. Ta druga grupa zawiera ALA (kwas alfa-linolenowy), który następnie organizm przekształca w EPA i DHA.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak pozyskiwanie kwasów omega-3 z owoców morza, ponieważ organizm przekształca tylko około 15% ALA w EPA i znacznie mniej w DHA.

Co robisz, jeśli nie lubisz i absolutnie odmawiasz sobie jedzenia owoców morza? Cóż, na szczęście możesz dostać omega-3 w formie kapsułek. Nie każdy żołądek poradzi sobie z tymi kapsułkami, ale wypróbuj je przez miesiąc. To niezwykle wygodny sposób na dodanie kwasów omega-3 do swojej diety.

Suplementy omega-3

Kupując omega-3 w formie tabletek, zauważysz, że niektóre produkty zawierają również dwa pozostałe składniki niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: omega-6 i omega-9. Trzymaj się produktów, które zawierają tylko duże ilości kwasów omega-3. Większość ludzi już otrzymuje duże ilości tych dwóch kwasów tłuszczowych w swojej diecie i to właśnie brak kwasów omega-3 jest potencjalnie przyczyną wielu współczesnych problemów zdrowotnych.

Pomyśl o tym, co przeczytałeś do tej pory. Czy to zwiększa już twoją wiedzę o omega 3? A może jest to coś zupełnie nowego? A co z pozostałymi akapitami?

Dodając kwasy omega-3 do swojej diety poprzez pigułki, poszukaj tabletek 1000 mg i zażywaj je wraz z jedzeniem, zgodnie z ulotką – w zależności od aktualnego stanu zdrowia i celów związanych ze zdrowym życiem. Twój lekarz powinien Ci doradzić w tej kwestii.

Więc teraz już zostałeś wprowadzony do tematu kwasów tłuszczowych omega-3 i różnych sposobów ich dodawania do diety, ale jakie są korzyści zdrowotne z nimi związane?

Korzyści zdrowotne związane z omega-3

Mnóstwo! Oto krótka lista i możesz również łatwo przeprowadzić badania, wyszukując „korzyści z omega-3” w ulubionej wyszukiwarce.

  • stabilizuje poziom cukru we krwi i obniża poziom insuliny
  • wzmacnia układ odpornościowy
  • pobudza organizm do spalania tłuszczu i zmniejsza apetyt
  • poprawia nastrój i koncentrację
  • łagodzi stany zapalne
  • poprawia koloryt i blask skóry

To dodatek do Twojej diety, który pomoże poprawić Twoje zdrowie.

Mam nadzieję, że zapoznanie się z powyższymi informacjami było dla Ciebie zarówno przyjemne, jak i pouczające.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.