Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dieta i ćwiczenia na odchudzanie

Otyłość jest obecnie nazywana epidemią w środowisku medycznym. W rzeczywistości wkrótce stanie się główną przyczyną możliwej do uniknięcia śmierci, nawet przed paleniem papierosów. Otyłość prowadzi do cukrzycy typu 2, wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca lub udaru mózgu, a nawet do zwiększonego ryzyka zachorowania na raka. Przy wszystkich tych zagrożeniach dla zdrowia, a także ogólnej poprawie jakości życia, które mogą wystąpić, utrata wagi jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie. Odpowiednia staje się dieta i ćwiczenia na odchudzanie.


Bez względu na to, w co chcielibyśmy wierzyć, po prostu nie ma magicznego rozwiązania na odchudzanie. Organizm zrzuca nadmiar tłuszczu, gdy potrzebuje więcej kalorii, aby sprostać wymaganiom stawianym mu w danym dniu, niż ilość kalorii, jaką go karmisz. To takie proste. Tak więc, aby schudnąć, musisz zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii, a także zwiększyć ilość spalanych kalorii.

Istnieje wiele opcji do wyboru, gdy szukasz programu odchudzania. Wszyscy często spędzają dużo czasu na wyjaśnianiu, co jeść, w jakich ilościach, a nawet o jakich porach lub w jakich kombinacjach. Ale niewiele z nich podkreśla znaczenie ćwiczeń – nie tylko dla utraty wagi, ale dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dlaczego dieta i ćwiczenia na odchudzanie są ważne?

Ćwiczenia są niezbędne, gdy próbujesz schudnąć z kilku powodów:

  1. Po pierwsze, gdy zaczniesz jeść mniej, twój metabolizm nieco zwolni. Ćwiczenia pomagają przywrócić metabolizm do efektywnego poziomu.
  2. Po drugie, jak wspomniano, ćwiczenia spalają więcej kalorii, dzięki czemu można szybciej schudnąć i zachować motywację do wysiłków.
  3. Po trzecie, ćwiczenia faktycznie uwalniają endorfiny, substancje chemiczne, które podnoszą nastrój.

Ćwiczenie nie musi oznaczać spędzania godzin na siłowni lub męczenia się podczas wyczerpujących treningów. W rzeczywistości, abyś mógł trzymać się tego na dłuższą metę, ćwiczenia powinny być czymś, co lubisz. Zacznij od ogólnego zwiększenia poziomu aktywności.

  • Idź schodami, kiedy możesz.
  • Zaparkuj dalej od drzwi centrum handlowego, gdy idziesz na zakupy.
  • Wybierz się na spacer po parku lub po okolicy, którą kochasz i zabierz ze sobą psa lub przyjaciela.
  • Weź lekcje tańca lub sztuk walki.

Gdy staniesz się ogólnie bardziej aktywny, przejście do regularnych ćwiczeń stanie się łatwiejsze i bardziej naturalne. Co będziesz musiał zrobić w końcu, aby uzyskać regularne, zauważalne korzyści zdrowotne. Musisz podnieść tętno do poziomu spalania tłuszczu i utrzymywać je przez co najmniej 20 minut, 3 lub więcej razy w tygodniu.

Jeśli jednak nie chcesz chodzić na siłownię, istnieją inne opcje

Filmy i płyty DVD są teraz dostępne we wszystkich rodzajach ćwiczeń. W ten sposób możesz zmienić swoją rutynę, kiedy tylko chcesz, aby nie nudzić się tym, co robisz.

Wypróbuj aerobik, kickboxing, jogę lub prawie każdą inną aktywność, którą chcesz w zaciszu własnego domu.

Jeśli masz fizyczne ograniczenia, które powstrzymują Cię od ćwiczeń, nadal możesz znaleźć sposób na zwiększenie poziomu aktywności.

Aerobik w wodzie to wspaniała opcja dla tych, którzy mają problemy ze stawami lub ograniczoną ruchomością, ponieważ zmniejsza nacisk na Twoje ciało, jaki zapewnia Twoja waga. Ale nadal masz opór, aby rzucić wyzwanie swoim mięśniom z wody. Dostępne są nawet zajęcia i filmy, które pozwalają ćwiczyć w pozycji siedzącej.

Bez względu na rodzaj ćwiczeń, które wybierzesz, ważne jest, aby zachować motywację i sprawić, by były zabawne. Spróbuj zebrać grupę, aby było to wydarzenie towarzyskie.

Lub zdobądź krokomierz, urządzenie, które śledzi, jak daleko idziesz, i zobacz, ile mil możesz przejść w tygodniu. Zorganizuj konkurs wśród znajomych lub członków rodziny i poczęstuj zwycięzcę czymś wyjątkowym (nie związanym z jedzeniem!). Spraw, aby ćwiczyć coś, na co czekasz, a wkrótce stanie się to regularną częścią Twojego zdrowszego stylu życia.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.