Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dieta poprzez operację odchudzania

Ci, którzy są uważani za chorobliwie otyłych, mają niewiele możliwości, jeśli chodzi o utratę wagi, gdy liczy się czas. Wielu przeskakuje z jednej diety na drugą przez większość swojego życia tylko po to, by odnieść porażkę i odczuć narastające poczucie beznadziejności i bezradności.


Jednym z powszechnych nieporozumień, jeśli chodzi o osoby chorobliwie otyłe, jest to, że zrobiły to sobie specjalnie i gdyby nie chciały mieć nadwagi, nie miałyby. Chociaż w teorii jest to uważane za prawdę absolutną, w praktyce nie zawsze jest to prawdą. Istnieją pewne schorzenia, które mogą spowodować, że dana osoba nie będzie w stanie kontrolować masy ciała.

Istnieją również kwestie środowiskowe, które również mogą wpływać na wagę osoby. To ironia losu, że w wielu przypadkach alkoholicy i narkomani są traktowani i postrzegani z większym współczuciem niż ktoś, kto jest otyły.

Operacja odchudzania

Sama operacja jest poważnym zabiegiem, a nie możliwością, którą należy traktować lekko i bez zbytniego namysłu. Większość ludzi wie, że ​​operacja odchudzania wiąże się z poważną zmianą stylu życia przed i po, a także z zupełnie nowym sposobem odżywiania, który jest zobowiązaniem na całe życie. Ze względu na zmieniające życie zmiany, które wynikają z tej operacji, zaleca się, aby osoby poddawane operacji miały wskaźnik masy ciała BMI większy niż 40. Oznacza to, że jest zalecana dla mężczyzn z nadwagą większą niż ok. 200 kilogramów i kobiet z nadwagą około 160 kilogramów lub więcej.

Powinieneś dokładnie rozważyć korzyści i ryzyko takiej operacji, zanim zdecydujesz, że jest to kierunek działania, który musisz podjąć. Ryzyko jest ogromne w przypadku tej operacji i nie należy go przeoczyć w desperacji, aby zrzucić wagę, którą tak długo chciałeś zrzucić.

Niedobory żywieniowe występują u prawie 20% osób, które przeszły tego rodzaju operację w wyniku niedoboru składników odżywczych. Może to prowadzić do osteoporozy i innych schorzeń wraz z wiekiem.

Powikłania mogą wynikać z samej operacji. Możesz mieć problemy przez całe życie, gdy spożywasz zbyt dużo lub niewłaściwe rodzaje żywności, a niektórzy osiągają swoje cele tylko po to, aby odkryć, że waga wraca z czasem. Jak ze wszystkim w życiu, nie ma gwarancji, jeśli chodzi o operację odchudzania.

Czy operację należy przejść?

Aby ustalić, czy ta operacja będzie dla Ciebie właściwa, możesz zadać sobie następujące pytania.

  1. Czy moja waga znacząco utrudnia codzienne czynności?
  2. Czy moja waga powoduje inne wtórne schorzenia, które mogą być szkodliwe dla mojego zdrowia?
  3. Czy moja waga jest czymś, nad czym naprawdę czuję, że mogę sam przejąć kontrolę?
  4. Czy mogę zobowiązać się do ponoszenia konsekwencji przez całe życie i działań następczych, które będą wymagane?

Problem u większości ludzi, którzy odczuwają potrzebę uciekania się do operacji odchudzania, polega na tym, że nie mogą odzyskać kontroli nad swoim ciałem. Szanse, że dobry kandydat do operacji odchudzania straci na wadze według własnego projektu, są bardzo małe, ponieważ najprawdopodobniej wypróbował większość diet i każda dieta go zawiodła.

Tylko Ty możesz określić, czy operacja odchudzania jest realną możliwością dla Twoich potrzeb związanych z odchudzaniem. Jeśli zdecydujesz, że jest to coś, o czym chcesz dowiedzieć się więcej, przedyskutuj dokładnie możliwe konsekwencje z lekarzem.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.