Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Witaminy i suplementy diety, gdy za dużo to za dużo

W dzisiejszych czasach istnieje znaczna liczba osób, które korzystają z witamin i suplementów diety. W rzeczywistości istnieje znaczny odsetek tych użytkowników witamin i suplementów diety, którzy wykorzystują więcej tych produktów niż jest to zalecane. Osoby te wykorzystują znacznie więcej niż zalecane dzienne spożycie określonej witaminy lub suplementu diety.


W rzeczywistości nadużywanie niektórych rodzajów witamin i suplementów diety może mieć poważne, negatywne konsekwencje. Wiele z tych konsekwencji przedstawiono w tym artykule, aby pomóc Ci w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących prawidłowego stosowania witamin i suplementów diety.

Jak to jest z suplementami, witaminami

Istnieją pewne witaminy i suplementy, które niekoniecznie mają szkodliwe działanie, gdy są stosowane poza zalecanymi limitami. Jednak przyjmując więcej tych witamin i suplementów, nie uzyskujesz żadnych dodatkowych korzyści poza tymi, które czerpałbyś z przyjmowania tylko zalecanej dziennej dawki. Innymi słowy, „przedawkowanie” nie spowoduje obrażeń fizycznych; jednak „przedawkowanie” po prostu nie będzie miało żadnego korzystnego wpływu na ogólny program zdrowego życia.

Z drugiej strony istnieją pewne rodzaje witamin, minerałów i suplementów, które mogą być szkodliwe, jeśli są przyjmowane poza zalecaną dzienną porcją. Na przykład, jeśli jesteś mężczyzną, musisz zwracać szczególną uwagę na ilość spożywanego żelaza. Zbyt dużo żelaza w organizmie człowieka może mieć poważne konsekwencje medyczne.

Wielu mężczyzn dbających o zdrowie unika przyjmowania multiwitamin zawierających żelazo w swoich mieszankach. Stosowanie multiwitamin może utrudnić codzienne śledzenie tego, co bierzesz i przyjmujesz, jeśli chodzi o witaminy i minerały.

Zanim zaczniesz stosować dietę zawierającą witaminy, minerały i suplementy odżywcze, powinieneś poświęcić trochę czasu – naprawdę musisz poświęcić czas – na skonsultowanie się z lekarzem, aby ustalić, jaka kombinacja witamin, minerałów i innych suplementów diety będzie najlepiej służyć Twoim potrzebom i najlepiej poprawi Twoje zdrowie.

Twój lekarz może również pomóc Ci w wyborze najlepszych produktów witaminowych, mineralnych i suplementów lub może polecić dietetyka, który pomoże Ci w uzyskaniu najbardziej odpowiednich i zdrowych produktów dla Twoich potrzeb i dobrego zdrowia.

Uzyskując profesjonalną pomoc, będziesz w stanie stworzyć i opracować najbardziej odpowiedni ogólny program odżywiania, ćwiczeń i suplementacji nie tylko na dziś, ale także na przyszłość.

 

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.