Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dieta z napiętym harmonogramem

Jeśli chodzi o dietę, wielu z nas uważa, że ​​przeszkodą numer jeden w naszym sukcesie jest brak czasu na przygotowanie posiłków i przekąsek odpowiednich dla naszych potrzeb żywieniowych. Często o wiele wygodniej jest wrzucić jedną rzecz do garnka dla rodziny lub uciec się w ostateczności do fast foodów niż przygotowywać zdrowy i pożywny posiłek, który powinniśmy jeść.


Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, które utrzymają Cię na kursie z Twoimi potrzebami dietetycznymi. Pierwszym z nich jest proces znany jako gotowanie raz w tygodniu. Dzięki tej metodzie gotujesz wystarczająco dużo posiłków, aby wystarczyło na tydzień (gotujesz jednego dnia). Oznacza to, że na każdą noc w tygodniu masz przygotowany dietetyczny posiłek. Jeśli cała twoja rodzina jest na diecie lub odżywia się zdrowiej z tobą, działa to również w tej sytuacji. Dieta i wprowadzanie zdrowszych nawyków żywieniowych do żywności dla całej rodziny to świetny sposób na dawanie przykładu swoim dzieciom, który utrzyma motywację i usunie pokusę sięgnięcia po niezdrowe jedzenie.

Gotowanie raz w tygodniu jako metoda na spożywanie 5 posiłków dziennie

Gotując raz w tygodniu, zamrażasz jedzenie, które nie zostanie od razu skonsumowane, i rozmrażasz je rano, gdy będziesz spożywać jedzenie, gdy wrócisz do domu po pracy lub zdecydujesz, że nadszedł czas na wieczorny posiłek. Jest to proces, który działa dobrze bez względu na to, ile meczów piłkarskich, treningów tanecznych i recitali zespołów masz w swoim kalendarzu w ciągu tygodnia. Możesz trzymać się swojej diety, jedząc smaczny posiłek dla swojej rodziny każdego wieczoru w tygodniu.

Powinieneś również upewnić się, że masz odpowiednie zapasy i oczyszczone i pokrojone owoce, warzywa i składniki do sałatek w swojej lodówce, aby te potrawy były łatwo dostępne do szybkiego lunchu lub przekąsek. Dostępność tych produktów pomoże Ci oprzeć się pokusie przekąsek na wysokokalorycznych paczkowanych produktach, a jednocześnie zapewni Ci zapas świeżych owoców i warzyw, które pomogą Ci utrzymać 5 porcji dziennie.

Powinieneś również mieć pod ręką trochę wygodnie zapakowanego jogurtu jako dobrego, szybkiego i łatwego produktu mlecznego. Kubki do puddingu bez cukru to kolejna przyzwoita przekąska dla tych, którzy potrzebują czegoś szybkiego i łatwego do zjedzenia. Przygotowanie i planowanie są niezbędne, aby skutecznie osiągnąć cele związane z odchudzaniem. Przygotowując jak najwięcej jedzenia z wyprzedzeniem, nigdy nie przegapisz wygody tych wysokokalorycznych, wstępnie pakowanych posiłków i przekąsek, z których tak wielu z nas korzysta, gdy nie stosuje diety.

Ćwiczenia podziel na kilka etapów

Innym sposobem na zaoszczędzenie czasu jest wykorzystanie możliwości uprawiania fitness w ciągu dnia. Zamiast wykonywać jeden długi trening każdego dnia, spróbuj znaleźć metody na wprowadzenie małej aktywności fizycznej do najbardziej przyziemnych części dnia (wspinaj się po schodach w porze lunchu, zaparkuj na najwyższym poziomie garażu i idź w dół, a potem w górę, chodząc po schodach), zaparkuj daleko od drzwi supermarketu i zobacz, czy twoje centrum handlowe ma wyraźnie oznaczoną ścieżkę spacerową. Zdziwisz się ukrytymi możliwościami, jakie wielu z nas ma do ćwiczeń podczas naszych pracowitych dni. Sztuką jest często odkrywanie działań, a nie czasu.

Kiedy już wszystko zostało powiedziane i zrobione, dieta nie musi być tak czasochłonna, jak mogłoby się wydawać. Istnieją różne rodzaje gotowych planów dla osób odchudzających się, jednak znajdź wybór, który uważasz za najlepszy dla Ciebie. Istnieją wszelkiego rodzaju możliwości, aby pracować z dietą i fitnessem nawet w najbardziej napiętych harmonogramach. Planując swoje praktyki dietetyczne, należy wziąć pod uwagę powyższe wskazówki i porady.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.