Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Właściwe powody diety

Jeśli chodzi o dietę, zbyt często podejmujemy te pierwsze kroki w kierunku szczęścia w utracie wagi, ponieważ, jak później ustalimy, są to złe powody. Ostatecznie jednak, jeśli twój powód działa na ciebie, nie ma naprawdę złego powodu do diety. Sztuczka polega na znalezieniu powodu, który faktycznie będzie dla ciebie odpowiedni.

Powód – utrata wagi

Widziałem wiele doskonałych motywatorów, jeśli chodzi o dietę i jej poważne traktowanie. Jednym z najczęstszych powodów jest utrata wagi. To dobry powód, jak każdy inny. Niektórzy chcą wrócić do dżinsów w rozmiarze 32, które nosili w liceum, podczas gdy inni po prostu chcieliby znów spojrzeć w lustro bez poczucia winy.

Dla niektórych jest to sprawa próżności, a dla innych w końcu udaje się uporać z tym, co stało się problemem na całe życie. Jeśli tym razem znajdziesz inspirację, której potrzebujesz, aby odnieść sukces w swojej diecie, w przeciwieństwie do innych, to jest to całkowicie prawdopodobny i akceptowalny powód, dla którego powinieneś przejść na dietę.

Zwiększenie sprawności fizycznej

Inne powody odchudzania to chęć zwiększenia sprawności fizycznej. Niektórzy z nas mają głębokie i trwałe pragnienie, aby żyć jak najdłużej i mocno wierzą, że najlepszą możliwą metodą osiągnięcia tego celu jest prowadzenie jak najzdrowszego życia. To kolejny doskonały powód do utraty wagi i nabrania formy. Jeśli to działa dla ciebie, to dobrze. Należy pamiętać, że każda osoba będzie musiała znaleźć głęboko w sobie własną motywację.

By nadążyć za małymi dziećmi

Kolejnym ważnym powodem jest posiadanie energii, której potrzebujesz, aby nadążyć za swoimi maluchami. Jest to jeden z najbardziej bolesnych skutków ubocznych dla większości, jeśli chodzi o otyłość. Po prostu nie ma już energii na koniec dnia, aby cieszyć się robieniem rzeczy z twoimi drogimi maluchami, które są małe przez tak krótki czas. Desperacko chcesz móc budować z nimi te cenne wspomnienia, ale absolutnie nie masz energii, aby to zrobić. Jeśli to nie wystarczy, prawdopodobnie (jeśli jesteś uważany za chorobliwie otyłego) zauważyłeś, że wiele najprostszych czynności z Twoimi dziećmi często powoduje ból fizyczny, który jest bezpośrednim skutkiem Twojej wagi.

Zemsta to danie, które najlepiej podawać na zimno i kolejny doskonały motywator dla niektórych, jeśli chodzi o odchudzanie i zrzucanie tych nieznośnych kilogramów. W wielu przypadkach utrata dużej wagi wymaga czasu, więc musisz być w stanie utrzymać motywację nawet wtedy, gdy po drodze jest ciężko. Droga do nowego ciała nie jest łatwą ścieżką. To jest dla tych, którzy mają poważne emocjonalne uzdrowienie do zrobienia, a najlepszą zemstą za stare krzywdy i rany jest powrót piękniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli ta motywacja jest tym, czego potrzebujesz, aby zrzucić kilogramy, to jest to motywacja, której powinieneś się trzymać.

Sprawa duchowa

Religia to kolejna powszechna motywacja do odchudzania. Niektórzy uważają, że ciało powinno być traktowane jak świątynia. Nie ma nic złego w tej filozofii, chociaż zajmuje nam więcej czasu, aby znaleźć drogę do tego toku myślenia, niż innym. Religia i wiara są potężnymi motywatorami, ponieważ znane są z tego, że przynoszą uzdrowienie potrzebującym mocą wiary lub modlitwami. Jeśli twoja wiara może dać ci siłę woli i siłę, której potrzebujesz, aby osiągnąć cele związane z dietą i odchudzaniem, to z całą pewnością oprzyj się na swojej wierze i trzymaj ją blisko serca.

Bez względu na to, jaką masz motywację do odchudzania, jeśli okaże się, że to już nie działa, musisz szybko znaleźć inny motywator. Bez odpowiedniej motywacji jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek osiągniesz swoje cele związane z odchudzaniem.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.