Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dietetyczne nastawienie

Jakie masz dietetyczne nastawienie? Jeśli chodzi o dietę, zbyt wiele osób naraża się na porażkę, zanim jeszcze rozpoczną proces “bycia na diecie”. Dosłownie boją się przejść na dietę i przed rozpoczęciem tego procesu planują po drodze swoje wpadki. A wystarczy zmienić dietetyczne nastawienie.


Nie wiadomo, dlaczego robimy to sobie, ale jest to coś, co widać u ludzi będących na diecie na całym świecie. Zbyt popularnym poglądem jest to, że przed rozpoczęciem diety należy poobjadać się najbardziej lubianymi pokarmami, ponieważ te rzeczy muszą zostać całkowicie wyeliminowane, aby zrzucić te niechciane kilogramy.

Dietetyczne nastawienie – Umiar

Jeśli jesteś ze sobą szczery, nic nie musi być prawdą. Umiar jest po prostu pojęciem, którego wielu z nas nie chce przyjąć do wiadomości.

Musisz zmienić swój sposób myślenia o jedzeniu i osobistej przyjemności z jedzenia, aby każda dieta, którą będziesz wdrażać w życie, odniosła sukces. Jedzenie nie jest wrogiem. I to jest coś, co naprawdę mało ludzi rozumie. Nawet „smaczne” potrawy nie są wrogiem.

Wrogiem jest twoja osobista niezdolność do odpowiedniego porcjowania jedzenia, które spożywasz. Problem polega na tym, że zdecydowana większość z nas spożywa niewłaściwą żywność znacznie częściej niż właściwą. W tym tkwią problemy.

Nasze ciała potrzebują składników odżywczych, których nam brakuje, gdy nie jemy codziennie pięciu porcji warzyw i trzech porcji owoców, które powinniśmy spożywać. Nasze ciała wiedzą, że czegoś brakuje i czujemy się głodni.

Gdybyśmy faktycznie spożywali codziennie odpowiednią równowagę owoców i warzyw, odkrylibyśmy, że znacznie rzadziej odczuwaliśmy głód i pożądanie tych produktów, które nie są tak zdrowe. Oznacza to, że bylibyśmy znacznie bardziej skłonni cieszyć się nimi z umiarem, tak jako powinno się nimi cieszyć.

Kontrola porcji to kolejny problem, który mamy. Żyjemy w społeczeństwie „up-sellingu”. Duże frytki i puste kalorie w galonach ulubionego napoju są oferowane z prawie każdym posiłkiem typu fast food, który można kupić. Musisz nauczyć się odmawiać sobie i unikać sytuacji, w których możesz czuć pokusę, by zamawiać dodatkowe kalorie.

Dietetyczne nastawienie – zmiany na lepsze

Aby odnieść prawdziwy sukces podczas diety, musisz przyjąć ten proces jako budowanie zdrowszego siebie, a nie pozbawianie się czegoś. Nie myśl o swoim planie odchudzania jako o czymś negatywnym, ale raczej o pozytywnej sile w twoim życiu, aby dokonać zmian na lepsze.

Kiedy masz negatywne myśli, nie kieruj ich na swoją dietę. Kiedy czujesz się poszkodowany, przypomnij sobie, że pozbawiasz kości noszenia nadwagi. Przypomnij sobie, że pozbawiasz swoją garderobę tych nieporęcznych ubrań, które mają ukryć wybrzuszenia. Przypomnij sobie, że pozbawiasz swoje ciało lat wybrzuszeń i przywracasz ciału młodość.

Nie daj się tak wciągnąć w proces odchudzania, że ​​zapomnisz cieszyć się niektórymi smakołykami, które życie ma do zaoferowania. Pilnowanie wagi i liczenie kalorii nie oznacza, że ​nigdy nie możesz przekroczyć określonych wartości .

Celem jest znalezienie równowagi

Jeśli nauczysz się prawidłowo porcjować jedzenie, pozwolisz sobie na umiar i włączysz przyjemne ćwiczenia spalania kalorii do swojej codziennej rutyny, możesz być zdumiony wynikami.

Dieta odchudzająca i zdrowotna jest uszczerbkiem tylko wtedy, gdy na to pozwolisz. Jeśli nie możesz się kontrolować, jeśli chodzi o pobłażanie, to za wszelką cenę unikaj tego. Jeśli jednak nauczysz się wprowadzać te małe smakołyki do swojej rutyny z umiarem i spalić dodatkowe kalorie, powinieneś znaleźć się na znacznie szczęśliwszej i bardziej skutecznej „diecie”, niż kiedykolwiek byłeś w przeszłości.

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.