Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka?

Niemiecki rynek pracy jest niebywale chłonny. Stale potrzebuje on nowych rąk do pracy, dlatego chętnie przyjmuje imigrantów zarobkowych. Szanse na znalezienie pracy za naszą zachodnią granicą ma niemal każdy – bez względu na poziom wykształcenia, doświadczenie czy wykonywany zawód. Oczywiście im wyższe wykształcenie i lepsza znajomość języka, tym lepiej. Co, jednak jeśli po niemiecku nie mówi się nic lub tylko podstawowe słowa. Gdzie w takiej sytuacji szukać pracy?

Gdzie szukać dobrej pracy nie znając niemieckiego?

Niemiecki rynek pracy potrzebuje zarówno pracowników podstawowego szczebla, jak i wysokiej klasy specjalistów.  Cenieni i pożądani są przede wszystkim przedstawiciele zawodów medycznych, informatycy, inżynierowie. W ich przypadku wielu pracodawców o wiele bardziej niż znajomość niemieckiego docenia umiejętności i doświadczenie zawodowe. Z racji tego, że pracują oni najczęściej w międzynarodowych zespołach, wystarczy, że będą posługiwać się językiem angielskim. Specjaliści pracy z angielskim w Niemczech powinni szukać przede wszystkim na wyspecjalizowanych i branżowych serwisach, a także na LinkedIn, Indeed czy Glassdoor. W kręgu zainteresowań specjalistów powinny znaleźć się głównie międzynarodowe firmy, z których wiele ma swoje siedziby lub oddziały właśnie u naszych zachodnich sąsiadów. 

pexels ingo joseph 21627

Praca w Niemczech bez znajomości języka – w jakich branżach jej szukać?

Prace w Niemczech bez znajomości języka można też znaleźć w branży opieki. Niemiecki rynek pracy co roku zgłasza duże zapotrzebowanie na opiekunki seniorów, a polskie opiekunki i opiekunowie są niezwykle cenieni za Odrą. Wiele niemieckich rodzin chętnie korzysta z pomocy naszych rodaków i niekoniecznie wymaga znajomości niemieckiego lub też oczekuje jedynie komunikatywnego porozumiewania się. Okazuje się, że wymagań językowych nie stawiają też inne branże wymienione na https://opieka.felizajob.pl/praca-w-niemczech-bez-znajomosci-jezyka-zawody-i-zarobki/.

pexels yan krukau 6209940

Jak jednak znaleźć w nich zatrudnienie nie znając ani słowa w języku niemieckim? Najprościej skorzystać z polecenia rodziny lub znajomych. Nie tylko pomogą oni znaleźć pracę, ale i pomogą stawiać pierwsze kroki za Odrą. Równie dobrą opcją co znajomi i rodzina są agencje pracy. Dysponują one szeroką bazą ofert z różnych branż, a także służą profesjonalnym wsparciem nie tylko na etapie szukania zatrudnienia i negocjowania umowy, ale i w trakcie realizowania zlecenia. Działając legalnie, gwarantują bezpieczeństwo wyjazdu, zgodnie z prawem warunki wynagrodzenia, a często także zakwaterowanie i wsparcie opiekunki np. w przypadku problemów z niemieckim pracodawcą. 

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.