Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

10 możliwych przyczyn epidemii otyłości

Powszechnie przyjmuje się, że zmniejszona aktywność fizyczna i spożycie fast food’ów są powiązane z otyłością. Jednak dowody na to, że są to główne przyczyny otyłości, są w dużej mierze poszlakowe. Aby pobudzić debatę, eksperci sugerują 10 innych możliwych przyczyn otyłości. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się o innych możliwych przyczynach otyłości.

Inne możliwe przyczyny otyłości

  1. Dług snu. Zbyt mało snu może zwiększyć masę ciała. Dziś wiele osób śpi krócej niż wymaga tego organizm.
  2. Zanieczyszczenie. Hormony kontrolują masę ciała. A wiele dzisiejszych zanieczyszczeń wpływa na nasze hormony.
  3. Klimatyzacja. Musisz spalić kalorie, jeśli w Twoim otoczeniu jest za gorąco lub za zimno. Jednak więcej ludzi niż kiedykolwiek mieszka i pracuje w domach i biurach z kontrolowaną temperaturą.
  4. Zmniejszone palenie. Palenie zmniejsza wagę. Ludzie palą znacznie mniej niż kiedyś.
  5. Medycyna. Wiele różnych leków, w tym środki antykoncepcyjne, hormony steroidowe, leki na cukrzycę, niektóre leki przeciwdepresyjne i leki na ciśnienie krwi, może powodować przyrost masy ciała. Stosowanie tych leków rośnie.
  6. Wiek ludności, pochodzenie etniczne. Ludzie w średnim wieku i latynoscy Amerykanie są bardziej otyli niż młodzi Europejczycy. Amerykanie się starzeją i stają się coraz bardziej latynoscy.
  7. Starsze mamy. Istnieją dowody na to, że im starsza kobieta w momencie porodu, tym większe ryzyko otyłości u jej dziecka. Kobiety rodzą w coraz starszym wieku.
  8. Środowisko przodków. Niektóre wpływy mogą sięgać dwóch pokoleń. Zmiany środowiskowe, które sprawiły, że dziadkowie byli otyli, mogą „poprzez pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego napędzanego przez płodność” powodować otyłość u wnuków.
  9. Otyłość związana z płodnością. Istnieją dowody na to, że osoby otyłe są bardziej płodne niż osoby szczupłe. Jeśli otyłość ma składnik genetyczny, odsetek osób otyłych w populacji powinien wzrosnąć.
  10. Związki małżonków otyłych. Otyłe kobiety zwykle wychodzą za mąż za otyłych mężczyzn, a jeśli otyłość ma składnik genetyczny, w następnym pokoleniu będzie jeszcze więcej osób otyłych.

Te inne czynniki, które przyczyniają się do tego, zasługują na więcej uwagi i badań. Jeszcze więcej wyjaśnień to: wirus wywołujący tłuszcz; wzrost depresji dziecięcej; mniejsze spożycie produktów mlecznych; oraz hormony stosowane w rolnictwie. Jak myślisz, co można przypisać epidemii?

artykuły online i kalkulatory na: wieszdoskonale.pl  © 2024. All Rights Reserved.